Araba

Yazar: yorumcu, Eklenme tarihi: 18 Şubat 2009

RÜYA TABİRLERİRüyada araba görmek güç, statü, canlılık, çekicilik, büyük hayaller, modern yaşam sembolüdür. Otomobil rüyaları çok yaygındır ve rüya analizi otomobilin modeli, rengi, durumu, markası, onu sürüş biçiminiz gibi birçok faktör bir arada değerlendirilerek yapılmalıdır.

Rüyada araç kullanmak, otomobil sürmek, araç kullandığını, taşıt sürdüğünü görmek aracın sert veya yumuşak gidişine bağlı olarak hırsınızı ve hayatınızı yönlendirme yeteneğinizi gösterir.

Araba rüyalarında aracı kimin sürdüğü çok önemlidir. Eğer aracı siz kullanıyorsanız hayatınızın akışına kendinizin yön verdiğini sembolize eder. Bu konu yaşam felsefeniz konusunda önemli bilgiler vermektedir. Aracın eski veya yeni, standart yada lüks araç olması, seyahatin neşeli veya sıkıcı olması önemli faktörlerdir.

Yavaş araba kullanmak, yavaş sürmek yaşamınızda dengeye ve güvenliğe önem veren, oturmuş bir kişiliğe sahip olduğunuzu gösterir.

Arabayı çok sert kullanmak veya hızlı kullandığını görmek iç dünyanızda halletmeniz gereken bazı sorunlar olduğunu, kendinize güven sorunu yaşadığınızı sembolize eder.

Arabayı geri geri kullanmak, geriye gitmek, geriye gittiğini görmek gerçek yaşamınızda bazı kayıplar yaşadığınızı simgeler.

Eğer araçta yolcu iseniz hayatta pasif bir rol aldığınızı gösterir.

Eğer aracın arka koltuğundaysanız kendinizi geri plana çektiğinizi ve başkalarının önünüze geçmesine izin verdiğinizi ifade eder. Bu saygı veya güven yetersizliğinden olabilir. Tüm bunlardan anlaşılacağı üzere Rüyada araç görmek bağımsızlık ve hayatını kontrol edebilme derecenizi gösterir.

Yüklü araba, aracı yüklü görmek, yapacağınız işlerle ilgili büyük bir cesaret duyacağınıza işarettir.

Dolmuşa binmek, dolmuşa bindiğini görmek işle ilgili seyahate çıkacağınıza işaret eder.

Arabanın kaza yapması, kaza yaptığını görmek makam, arabanın yuvarlanması saygınlığını kaybetmek olarak yorumlanır.

AŞAĞIDA POPÜLER ARABA RÜYALARI VE YORUMLARI YER ALMAKTADIR. DETAYLI BİLGİ İÇİN İLGİLENDİĞİNİZ LİNKİ TIKLAYINIZ.
Rüyada araba kazası görmek nedir Kazada kan görmemek, kan çıkmaması şartıyla rüyada trafık kazası
Rüyada arabadan inmek ne anlama gelir şu anda gerçek yaşamınızda hoş bir dönem geçirmekle
Rüyada at arabası görmek ne demektir düşünme şeklinizin ve fikirlerinizin çağın gerisinde kaldığını
Rüyada araç çalınması anlamı kimliğinizden sıyrılacağınızı gösterir. Bu işinizi kaybetme
Rüyada araba çalmak açıklaması gerçek yaşamınızda bazı sorunlarla baş etmek için arayışlar içinde
arabanın su kaynattığını görmek manası gerçek yaşamınızda çok fazla enerji harcadığınıza ve hayatın
Rüyada araç parketmek neye delalet eder ne istediğinizi, ne yapmanız gerektiğini bildiğinizi ifade eder
Bir aracın size çarptığını görmek neye işaret eder yaşam stili, hedefler veya inançlarınızın başkalarıyla
Rüyada araba camları ne anlatır gerçek yaşamınızdaki olaylara bakış açınızı simgeler
rüyada kaza yapmış araba meali hayatın tadını çıkarmak için neler yapmanız gerektiği
arabadan atladığını görmek neye işaret eder işlerinizin yolunda gitmesi ve iş hayatında başarılı olup
Rüyada arabaya binmek ne ifade eder yeni bir iş, yeni bir mevki, kazanç kapısına işaret eder
arabanın altında kalmak anlamı nedir yaşam tarzınız, inançlarınzı yada hedeflerinizde bir şeyin
bir arabanın peşinden koştuğunu görmek tabiri gerçek yaşamınızda sizden kaynaklanan bir sebeple bir kayıp
araba satın aldığını görmek yorumu gerçek yaşamınızda iş ve aile çevrenizde aktif bir rol aldığınızı
Rüyada Araba satmak açıklaması nedir iş ve aile çevrenizde aktif bir rol almadığınızı,
Rüyada Araba tamir etmek ne anlatır gözden geçirmeniz, düzeltmeniz gereken bazı sorunlar olduğunu
Rüyada Yeni araba görmek nedir hedeflerinize ulaşmak için yeni fırsatlar ortaya çıktığını
Rüyada Eski araba görmek ne manaya gelir size sunulan, önünüze çıkan fırsatların farkında olmadığınızı
Rüyada Klasik araba görmek anlamı ne güçlü, kararlı, gelişimini tamamlamış
Ruyada spor araba görmek neyi ifade eder boş hayallerin peşinde koşarak boşuna vakit kaybettiğinizi
Rüyada Lüks araba görmenin açıklaması kendinize hatalı hedefler çizdiğinizi, bir süre sonra
Rüyada Jip görmenin manası günlük yaşamınızda bazı endişeler, korkular
Rüyada beyaz araba görmenin tabiri huzur ihtiyacı çektiğinizi ve aradığınız huzura kavuşmak için
siyah renkli araba görmek etrafınız tarafından daha fazla beğenilmek
yeşil araba rüyada neyi anlatır manevi bakımdan tam doygunluk, iç huzuru
kırmızı araba rüyada ne demektir tehlikeyi seven, maceraperest bir karaktere sahip olduğunuzu
gri araba ne manaya gelir hedefleriniz, hayalleriniz konusunda ne istediğinizi
mavi araba delaleti nedir bir hayal dünyasına sahip olduğunuzu ancak

Rüyada araba görmek konusundaki diğer rüya tabirleri:

Rüyada ona binmek işlerinizin iyiye gideceğine ve bir terfi edeceğinize işarettir. dolmuş yapan taşıta binmek, güzel geçecek ticari amaçlı bir yolculuğa çıkacağınıza işarettir. Kaza yapmış araç büyük bir mevki sahibi olmaya; yuvarlanmış oto, itibarınızın kısa süreli olacağına; taşıt altında kalmak, zenginliğe veya büyük bir mirasa; onların peşinden koşmak, uzun süreli işsizliğe yorumlanır.

Rüyasinda bir otomobil kullandigini görmek bulundugu iste basarili bir idareci olduguna; memur veya isçi degil de halkdan biri ise, onlar tarafindan sevildigine ve becerikliligi yüzünden onlarin hükümetle olan islerinde aracilik yaptigina delalet eder. Bir otomobilin içinde oldugunu görmek, bir suçtan dolayi tutuklanacagina ve sonra suçsuzlugu anlasilarak tahliye edilecegine delalet eder.

Atlı araba, başarıya gidilecek anlamındadır. Otomobil ise sıkıntıya işarettir. Otomobil kullanmak, kendi hatası yüzünden bir sorunla karşılaşacağı anlamına gelir. Rüyada taşıt görmek, hayirli degildir. Rüyada görülen at aracı hastaliga; el taşıtı zahmet ve mesakkate; çocuk arabasi sikintiya; bebek arabasi geçim darligina yorumlanir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada taşıma aracı görmek, rüya sahibinin geçimi için aldigi tedbire, isaret eder. Bir kimse agir yük yüklenmis bir otomobile bindigini, halbuki o arabanin sekli binilecek bir seyden baska bir sekilde oldugunu görse, o kimseye üzüntü ve keder isabet eder.Bir baska rivayete göre ise; Rüyada araç görmek, rüya sahibinin geçimi için aldigi tedbire, delalet eder. Çünkü taşıt, birçok seyden meydana gelir. Çesitli seyler yüklenilerek bir yerden diger yere nakleder.

Bir kimse rüyada otomobile bindigini ve araçta kollari altinda’ da birtakim Insanlarin oldugunu görse, rüya sahibinin, onlara hükümdar olmasina veya hayirli evladi olacagina delalet eder. Eger bu rüyayi yolculuk yapmak arzusunda bulunan bir kimse görse, yolculugundan geri kalmasina ve isinin agirlasmasina delalet eder. Otomaobil, rüyada ona binen kimse için, Arap olmayan bir sultan tarafindan gelecek izzet ve yükseklige veya erisilecek serefe delalet eder. Binecegi araca yapismis veya onun arkasina düstügünü gören kimse, sultana uyar ve taşıta yapisarak aldigi kuvvet miktari sultandan kuvvet alir.

At arabası ile seyahat etmek, hiç bir zaman bir otomobile sahip olunamayacağına, binmek, büyük bir mevkiye ulaşılacağına, inmek, mevkii kaybına, kaza yapmış bir taşıt görmek, kısa süreli bir şerefe nail olmaya, aracı yüklü görmek, yapacağınız işlerle ilgili büyük bir cesaret duyacağınıza işarettir.

Rüyada araç teriminin rüya açıklaması burada kısa olarak verilmiştir. Bilindiği üzere bir rüyanın yorumlanmasında içinde bulunduğunuz ruh haliniz, yaşınız, cinsiyetiniz, eğitim ve sosyal durumunuz, rüyayı gördüğünüz zaman, gerçek yaşamınızdaki endişeleriniz ve sevinçleriniz ile rüyadaki diğer tüm unsurlar ve unsurların rengi, durumu, miktarı, nitelikleri birlikte değerlendirilmeli ve mümkün olabildiği kadar konuya pozitif yaklaşarak açıklama yapılmalıdır.

Bu sayfada otomobil kelimesi hakkında verilen özet bilgi ile rüyanızdaki öteki faktörleri bir arada ele alıp, yorumunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Görülen her rüyanın mesaj vermesini beklemeyiniz. Rüyalar daima geleceğe yönelik bilgi vermezler, bazan geçmişin bir yansıması, muhasebesi olabileceği gibi bazanda günlük yaşamda kafanıza takılan bir sorunun değerlemesi olabilir. Ancak bazı durumlarda kısacık bir rüya çok derin anlamlar taşıyabilir ve bunları tanımlamak güçtür. Her zaman için rüyaları yorumlarken olumlu düşünmelisiniz.

Bu rüyanın tabiri, yorumu, izahı deneyim, araştırma, doğru bilgilere ulaşmayı gerektiren iştir. Çözemediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz.


Araba konusunda 5 yorum yapılmış

 1. deniz diyor ki:

  rüyamda sevgilimle ben nişanlı ya da evlenecek gibi bir şeymişiz bir araba almışız ortak çok ucuz sade basit bir şey rengi beyaz ya da grimsi bir şey arabayı o kullanıyormuş ben yanında ön koltuktamışım arka koltukta da ablam ve erkek kardeşim varmış ama arabayı ters kullanıyormuşuz yolda diğer arabalar düz giderken bizimki geri vitesde gidiyormuş bir araba bir akrabamızın arabasını görmüşüz sonra onları takip edip onların döndüğü sokaktan dönmüşüz çocukları arka koltuktamış durup konuşmuşuz sonra gitmişler bu rüyayı görmeden önce sevgilimle büyük bir kavga ettik

  • admin diyor ki:

   Deniz merhaba,

   Rüyada araba görmek güç, statü, canlılık, çekicilik, büyük hayaller, modern yaşam sembolüdür.

   Araba rüyalarında aracı kimin sürdüğü çok önemlidir. Eğer aracı siz kullanıyorsanız hayatınızın akışına kendinizin yön verdiğini sembolize eder. Bu konu yaşam felsefeniz konusunda önemli bilgiler vermektedir. Aracın eski veya yeni, standart yada lüks araç olması, seyahatin neşeli veya sıkıcı olması önemli faktörlerdir.

   Arabayı geri geri kullanmak, arabayla geriye gitmek, geriye gittiğini görmek gerçek yaşamınızda bazı kayıplar yaşadığınızı simgeler.

   Eğer araçta yolcu iseniz hayatta pasif bir rol aldığınızı gösterir.

 2. pelinn diyor ki:

  rüyamda pembe bir araba alıyordum. araba çok güzel ve içi çok genişti. 2.el alıyordum ama hiç kullanılmamış gibiydi. arabanın içine giriyordum fakat hiç kullanmadım rüyamda sadece içinde oturdum.

 3. bora akcay diyor ki:

  kendi arabamın içinde kullanarak trafigi yogun bır yolda gidiyordum direksiyonun kilitlendiğini farkettim yonlendıremıyordum arabayı , baktım araba çalışmıyor bir iki defa marşa bastım yine çalışmadı güçlükle aracı biryere çarpmadan yolun sagına park edebildim durdu.kendı arabam honda cıvıc sonrasında daha kucuk basıt bır araca bındıgımı gordum tv almaya gıtmıstık.
  ben ogretmenım sanırım sorusturma yada acıga alınma gıbı bır sorun yasayacagım ve daha basıt bır araba dusecek gelırımı gosterıyor. cok dıkkat etmelıyım. yenı gıdecegım bır okul var orada herkes gereksız fazla sorgucu buna ıstınaden ben boyle yorumladım sızce.sızce yorumu nedır

Bir Cevap Yazın

Önemli hatırlatma; Araba rüya yorumu gördüğünüz gibi kısa fakat öz olarak açıklanmıştır veya aşağıdaki yorumlar kısmında cevaplanarak açıklanacaktır. Rüya yorumlarında unutulmaması gerekli en önemli unsur rüyada gördüğünüz diğer obje ve olayların izahına bakmak ve onların tamamını arada değerlendirerek asıl mesajı çözmektir. Bu amaçla sitede üst kısımda yer alan rüya arama formunu kullanabilirsiniz.
Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise rüyanın bir bütün olarak ele alınması ve değerlendirilmesi gerektiğidir ve buda zamanla, tecrübe, okuma ve araştırmayla elde edilecek özelliktir. Bunların daima gelecek için bir mesaj vermesini beklememek lazımdır. Bir kısmı geçmişin yansıması veya muhasebesi, beklentiler, korkular veya hayal kırıklıklarının etkisi olabilir. Ancak temel düşünce her zaman olumlu düşünmek, konuya hayırlı yaklaşmaktır.
Bir rüyayı yorumlamak, rüya tabiri yapmak birikim ve çalışma gerektiren konudur. Araba görmüş olmakla birlikte diğer konuların da açıklamasına bakmak ve ona göre bütünü tamamlamak gerekmektedir.