Hamile

Yazar: yorumcu, Eklenme tarihi: 31 Ocak 2009

hamile rüya tabiriRüyada hamile görmek kadınlar arasında sık görülen bir rüyadır ve hayatı nasıl algıladığınız hakkında bilgi verir, hamile olmak, kalmak, olduğunu, kaldığını görmek önemsiz konular ve küçük sorunlar ile fazla vakit harcamak yerine geleceğinizi daha çok ilgilendirecek temel konularda odaklanmanızın daha yararlı olacağını belirtir.

Rüyada gebe olmak genellikle insanın günlük yaşantısıyla ilgili haber ve gelişmeleri yansıtır. Hamile birini görmek kişisel yönden olgunlaştığınızı, gelişme kaydettiğini temsil eder.

Gebelik, rüyasında gebe kalmak, rüyalarda gebe kaldığını görmek Hayatınızdaki gelişmelerden şimdilik bahsetmek istemiyor olabilirsiniz ve kendinizi buna hazır hissetmiyor olabilirsiniz anlamı taşır.

Rüyada eşinin gebe olduğunu öğrenmek, karısının hamile olduğunu görmek, ticari alanda veya çalışma hayatında bir projenin başlangıcını, yeni bir gelismeyi, yeni bir hayati temsil eder.

Siz şu anda gercekten hamile iseniz ve bunuda ruyanızda görüyorsanız, bu rüya hamileliğiniz hakkında bazı endişe ve korkularınız olduğunu ifade eder. Ancak bu gayet normaldir ve her anne adayının bu kaygıları taşıması gerekir.

Hamileliğin ilk dönemlerinde, hamilelik başlangıcında kadınlar farklı tür ve ebatlarda hayvanlar, çiçekler, meyveler ve sular görürler

Hamileliğin ikinci aşamasında anne adaylarının rüyaları, sizin annelik yeteneklerinizin ne kadar iyi olduğu konusunda bazı endişeleriniz olduğunu ve doğum esnasında olabilecek aksilikler hakkında sıkıntı ve endişelerinizi temsil ederler. İnsana benzemeyen bir yaratık doğurduğunu görmek bu aşamada görülen rüyalardandır.

Nihayet 3. ve son aşamasında görülen rüyalar sizin annenizi de ihtiva eder, bünyeniz büyür ve gelişir. Balinalar, filler, dinazorlar gibi büyük hayvanlar hamileliğin son dönemlerinde görülen rüyalardaki hayvanlardır.

Gebelik sırasında bebeğin vefat edip karnınızın içinde yattığını görmek, harcadığınız bunca emek ve gayrete rağmen projenizin başarısızlıkla sonuçlanacağını ve elinizi attığınız her işte başarısız olacağınızı simgeler.

Rüyada hamile teriminin rüya açıklaması burada kısa olarak verilmiştir. Bilindiği üzere bir rüyanın yorumlanmasında içinde bulunduğunuz ruh haliniz, yaşınız, cinsiyetiniz, eğitim ve sosyal durumunuz, rüyayı gördüğünüz zaman, gerçek yaşamınızdaki endişeleriniz ve sevinçleriniz ile rüyadaki diğer tüm unsurlar ve unsurların rengi, durumu, miktarı, nitelikleri birlikte değerlendirilmeli ve mümkün olabildiği kadar konuya pozitif yaklaşarak açıklama yapılmalıdır.

Bu sayfada verilen özet bilgi ile rüyanızdaki öteki faktörleri bir arada ele alıp, yorumunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Görülen her rüyanın mesaj vermesini beklemeyiniz. Rüyalar daima geleceğe yönelik bilgi vermezler, bazan geçmişin bir yansıması, muhasebesi olabileceği gibi bazanda günlük yaşamda kafanıza takılan bir sorunun değerlemesi olabilir. Ancak bazı durumlarda kısacık bir rüya çok derin anlamlar taşıyabilir ve bunları tanımlamak güçtür. Her zaman için rüyaları yorumlarken olumlu düşünmelisiniz.

Bu rüyanın tabiri, yorumu, izahı deneyim, araştırma, doğru bilgilere ulaşmayı gerektiren iştir. Çözemediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz.


Hamile konusunda 2 yorum yapılmış

  1. gulcin diyor ki:

    Merhaba. Ben Gulcin. 17 yasindayim. Gecen gece ruyamda hamile oldugumu gordum. Kisa bir sure icinde bir erkek bebegim oluyordu. Fakat onu hic bebek halinde goremedim. Yetiskin vucuduna sahipti ve engelliydi iskeletinde bozukluk vardi. Yuzu de bir o kadar guzeldi. Her seye ragmen onu seviyor cevreye kabul ettirmeye calisiyordum. Ruyami yorumlarsaniz cok sevinecegim

  2. gamze diyor ki:

    merhaba ben dream
    rüyamda bir kız arkadaşımın 6 aylık hamile olduğunu gördüm bir oğlu olacagını söyledi sonra bende 2 aylık hamile olduğumu gördüm onunla aynı zamanda hamileydik. yorumlarsanız çok sevinirim

Bir Cevap Yazın

Önemli hatırlatma; Hamile rüya yorumu gördüğünüz gibi kısa fakat öz olarak açıklanmıştır veya aşağıdaki yorumlar kısmında cevaplanarak açıklanacaktır. Rüya yorumlarında unutulmaması gerekli en önemli unsur rüyada gördüğünüz diğer obje ve olayların izahına bakmak ve onların tamamını arada değerlendirerek asıl mesajı çözmektir. Bu amaçla sitede üst kısımda yer alan rüya arama formunu kullanabilirsiniz.
Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise rüyanın bir bütün olarak ele alınması ve değerlendirilmesi gerektiğidir ve buda zamanla, tecrübe, okuma ve araştırmayla elde edilecek özelliktir. Bunların daima gelecek için bir mesaj vermesini beklememek lazımdır. Bir kısmı geçmişin yansıması veya muhasebesi, beklentiler, korkular veya hayal kırıklıklarının etkisi olabilir. Ancak temel düşünce her zaman olumlu düşünmek, konuya hayırlı yaklaşmaktır.
Bir rüyayı yorumlamak, rüya tabiri yapmak birikim ve çalışma gerektiren konudur. Hamile görmüş olmakla birlikte diğer konuların da açıklamasına bakmak ve ona göre bütünü tamamlamak gerekmektedir.