Tavuk

Yazar: yorumcu, Eklenme tarihi: 17 Şubat 2012

tavuk rüya tabiriRüyada tavuk görmek özgüven kaybını ve iradesizliği sembolize eder. Ayrıca çok fazla gevezelik ve dedikoduyu işaret eder. Tavuklar aynı zamanda bir süre sıkıntılı günler geçireceğinize fakat sabırlı davranarak bu sıkıntılardan kurtulup rahatlamak, mutluluğa ermek anlamına gelir. Bir de aile yaşamınızın huzurlu ve refah içinde olacağına işaret eder.

Pek çok dini rüya tabiri, islami rüya tabirleri sitesi rüyada tavuk görmek “Güzel ama ahmak kadına, kadın hizmetçiye, bir cariyeyle cinsi münasebette bulunmaya delalet eder” der ancak sizde takdir edersinizki günümüzde bunlar geçerli değildir. 1000 yıl geride yaşayan kişiler birbirinin kopyası olan binlerce sahte İSLAMİ RÜYA TABİRLERİ sitelerini inceleyebilirler.

Rüyada tavuğun horoz gibi öttüğünü duymak erkekler için güzel ama boş bir kadın, kadınlar için serseri ruhlu, maceraperest bir erkek ile tanışmaya, karşılaşmaya işaret edebilir.

Rüyada tavuk yemek, yediğini görmek, tavuk eti yemek, tavuk eti yediğini görmek gerçek yaşamınızda size yeni bir kimlik arayışı projesine başladığınızı, başta beslenme alışkanlıklarınız olmak üzere kendiniz hakkında bazı değişiklikler yapacağınızı ifade eder.

Rüyada tavuk pişirmek, pişirdiğini görmek kendinize olan güveninizi yeniden kazanmaya başladığınızı, öz güvenininizin artmasıyla yaşamınızın olumlu yönde gelişmeye başlayacağını temsil eder.

Kızarmış tavuk, pişmiş görmek beslenme ve sağlık konusunda mesaj verir. Bu rüya belkide beslenme alışkanlıklarınızda bir değişiklik yapmanız gerektiğini işaret edebilir.

Rüyada tavuk kesmek, kestiğini görmek hayata daha ciddi bakmaya başladığınızı, sorumluluklarınıza daha sıkı sarılmakta olduğunuzu sembolize eder.

Tavuk kanı görmek, kanı akıtmak uyanık hayatınızda köklü bir değişim içinde olduğunuzu belirtir. Bu rüya aynı zamanda yaptığınız bir şey hakkında suçluluk, endişe yada pişmanlık duyguları taşıdığınızı temsil edebilir.

Tavuk tüyü görmek sözlerinizi, isteklerinizi daha yumuşak bir tarz kullanarak ifade etmeniz gerektiğini gösterir.

Tavuk yolmak, tüyü yolmak, tavuğun tüylerini yolduğunu, tavuk tüyü yolduğunu görmek öfkenizi daha iyi kontrol etmeniz gerektiğini hatırlatırken, alışılmadık yöntemleri denemekten uzak durmanızı tavsiye eder.

Tavuk kanadı görmek, kanat yemek, kanat pişirmek sevdiklerinize karşı daha açık, daha dürüst davranmanız gerektiğini, özellikle korumanız altında olanlara daha fazla şevkat göstermeniz gerektiğine işaret eder.

Tavuk ayağı görmek sonradan pişman olacağınız bir adımı atmdan önce son bir kez daha sakin kafayla olayların tümünü gözden geçirmeniz gerektiğini anımsatan önemli bir rüyadır.

Konuşan tavuk, tavuğun konuştuğunu görmek duyacağınız bir sözden ötürü son derece üzüleceğinizi ancak bu sözü fazla ciddiye almamanız gerektiğini işaret eder

Ezan okuyan tavuk, ezan okuduğunu görmek son derece kötü bir rüyadır. Bu rüyayı görmemiş olmak daha hayırlıdır. Kahpelik derecesinde ahlaksız birinin dedikodusuna maruz kalacağınızı ve bunun size büyük acılar yaşatacağına işaret eder.

Çöplükte tavuklar, sokakta görmek iş yaşamınızda yada arkadaş çevrenizde bir hakarete tanık olacağınızı ve bunun sizi üzeceğini ifade eder.

Kümeste tavuklar görmek bu rüya kadınlar için cinsel çekicilik, erkekler için güç, kuvvet konularında bazı endişeler içinde olduklarını simgeler.

Hasta tavuk, yaralı görmek günlük hayatınızda yaşlanma ve dış görünüm konularına kafanızı fazla taktığınızı, kendinizi savunmasız hissettiğinizi temsil eder.

Ölü tavuk, ölmüş tavuk, ölüsü görmek hayatın bazı alanlarında istikrarsızlık yaşadığınız anlamına gelir. Konumunuz hakkında veya yaptığınız bazı işler, verdiğiniz kararlar hakkında kendinizi huzursuz hissettiğinizi gösterir.

Kuluçkada tavuk, kuluçkaya yatmış görmek gerçek yaşamınızda daha fazla doğal davranmak, içinizden geldiği gibi haret etmek ve daha canlı olamk gerektiğini simgeler.

Tavuk yumurtlaması, tavuğun yumurtaladığını görmek iş yaşamınızda bazı radikal kararlar almak zorunda kalacağınızı, bir takım dramatik değişiklikler yapma zamanı geldiğini belirtir.

Beyaz üzerinizdeki endişeleri atıp, bir rahatlama dönemeine girdiğinizi simgeler.

Siyah üzüntü ya da sessiz bir düşünceyi temsil eder

Kırmızı Hayatınızda bazı konularda kendinizi yetersiz hissettiğinizi ve lüks merakınızdan derhal uzaklaşmanız gerektiğini anlatır.

Alacalı yaşamınızda eksikliğini hissettiğiniz bir şeyi aradaığınızı ancak ne istediğinize emin olmadığınızı gösterir.

Süs, süs tavukları görmek hayatınızda bazı yönlerinizden kendinizin dahi memnun olmadığınızı, bazı şeylerin yerine getirilmediğini temsil eder.

Rüyada tavuk görmek teriminin rüya açıklaması burada kısa olarak verilmiştir. Bilindiği üzere bir rüyanın yorumlanmasında içinde bulunduğunuz ruh haliniz, yaşınız, cinsiyetiniz, eğitim ve sosyal durumunuz, rüyayı gördüğünüz zaman, gerçek yaşamınızdaki endişelerini ve sevinçleriniz ile rüyadaki diğer tüm unsurlar ve unsurların rengi, durumu, miktarı, nitelikleri birlikte değerlendirilmeli ve mümkün olabildiği kadar konuya pozitif yaklaşarak açıklama yapılmalıdır.

Bu sayfada verilen özet bilgi ile rüyanızdaki öteki faktörleri bir arada ele alıp, yorumunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Görülen her rüyanın mesaj vermesini beklemeyiniz. Rüyalar daima geleceğe yönelik bilgi vermezler, bazan geçmişin bir yansıması, muhasebesi olabileceği gibi bazen de günlük yaşamda kafanıza takılan bir sorunun değerlemesi olabilir. Ancak bazı durumlarda kısacık bir rüya çok derin anlamlar taşıyabilir ve bunları tanımlamak güçtür. Her zaman için rüyaları yorumlarken olumlu düşünmelisiniz.


Bir Cevap Yazın

Önemli hatırlatma; Tavuk rüya yorumu gördüğünüz gibi kısa fakat öz olarak açıklanmıştır veya aşağıdaki yorumlar kısmında cevaplanarak açıklanacaktır. Rüya yorumlarında unutulmaması gerekli en önemli unsur rüyada gördüğünüz diğer obje ve olayların izahına bakmak ve onların tamamını arada değerlendirerek asıl mesajı çözmektir. Bu amaçla sitede üst kısımda yer alan rüya arama formunu kullanabilirsiniz.
Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise rüyanın bir bütün olarak ele alınması ve değerlendirilmesi gerektiğidir ve buda zamanla, tecrübe, okuma ve araştırmayla elde edilecek özelliktir. Bunların daima gelecek için bir mesaj vermesini beklememek lazımdır. Bir kısmı geçmişin yansıması veya muhasebesi, beklentiler, korkular veya hayal kırıklıklarının etkisi olabilir. Ancak temel düşünce her zaman olumlu düşünmek, konuya hayırlı yaklaşmaktır.
Bir rüyayı yorumlamak, rüya tabiri yapmak birikim ve çalışma gerektiren konudur. Tavuk görmüş olmakla birlikte diğer konuların da açıklamasına bakmak ve ona göre bütünü tamamlamak gerekmektedir.